Zima w Krakowie pod kontrolą

 

Do Krakowa, a właściwie do wielu obszarów na terenie Polski, przyszła zima. W nocy i nad ranem w Krakowie miały miejsce silne opady śniegu, ale wszystkie drogi są przejezdne.

Dotychczas zaangażowano 50% sprzętu w akcję odśnieżania i dbania o drogi w związku z opadami śniegu. Już w nocy, kiedy zaczęło padać, podjęto intensywne działania. Najpierw rozpoczęto odśnieżanie głównych ciągów drogowych, w tym ulice: Igołomska, Piastowska, Balicka, Bora Komorowskiego, Wielicka, Brzeska, Łowińskiego, Opolska, Jasnogórska, Pasternik Armii Krajowej, Bronowicka, Księcia Józefa, Królowej Jadwigi, Kapelanka, Brożka, Wadowicka, Zakopiańska, Botewa, Półłanki, Śliwiaka oraz Podbipięty. Niewielkie problemy były jedynie w południowych rejonach miasta. Problemy z dojazdem do miejscowości docelowych miały też niektóre autobusy aglomeracyjne, kursujące poza teren Krakowa.

W chwili obecnej główne ulice są czarne i mokre, zaś na bocznych i lokalnych drogach może jeszcze utrzymywać się błoto poślizgowe. Dlatego też kierowcy powinni zachować ostrożność.

W ciągu najbliższych godzin nadal mogą pojawić się opady śniegu. Krakowski koordynator zimowego utrzymania dróg, jezdni i chodników cały czas monitoruje sytuację i jest przygotowany do podjęcia szybkich działań w przypadku pogorszenia się warunków pogodowych.