Wycieczki do Dubaju – co warto zobaczyć?
Wydawać by się mogło, że wycieczki do Dubaju, czyli do centrum Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powinny być ostatnim miejscem na ziemi, do którego ktoś chciałby się udać, zwłaszcza z Europy. Jednak ci, którzy już odwiedzili tą „perłę Bliskiego Wschodu” zgodnie mówią, iż jest w tym mieście coś magnetycznego, co nieuchronnie do niego przyciąga. Oczywiście taka peregrynacja powinna być dobrze przygotowana i zorganizowana przez zaufane biuro podróży.

Co tam warto zobaczyć. Przede wszystkim samo miasto! Turystów urzekają piękne, błyszczące drapacze chmur, nowoczesne i zadbane budynki oraz przestronne plaże i klimatyczne wydmy. Zwiedzanie można ukoronować wizytą w ekskluzywnych barach, a miejscowe motele polecają opcje zakwaterowania all inclusive. Nie da się ukryć, że zwiedzaniu towarzyszy pewna doza adrenaliny, ale doświadczony przewodnik dobrze wie gdzie jest bezpiecznie.

Można na miejscu rozważyć spacer lub przejażdżkę wzdłuż Sheikh Zayed Road, czyli głównej ulicy przecinającej centrum Dubaju, aby dotrzeć do Dubai World Trade Tower, z okazałym tarasem widokowym. Kolejną atrakcją jest słynny Park Złota i Diamentów – galeria z kunsztowną biżuterią. Opera, muzeum, park wodny – tylko czekają na zwiedzających!