Kto może pojechać na trekking w Himalaje?
Nie każdemu dane jest być himalaistą i zdobywać najwyższe szczyty świata. To sport wymagający nie tylko siły fizycznej ale również, a może przede wszystkim, psychicznej. Walka z ekstremalnymi warunkami nie leży w naturze wszystkich miłośników gór. Nie oznacza to jednak, że w najwyższe góry świata mogą wybierać się jedynie doświadczeni himalaiści. Alternatywą do wspinaczki jest trekking w Himalajach.

Himalaje oferują szeroki wachlarz tras trekkingowych o różnym stopniu trudności. Nie trzeba być profesjonalistą by się z nimi zmierzyć, choć warto mieć doświadczenie zdobyte chociażby w polskich górach, najlepiej tatrach.

Trekking w Himalajach wymaga jednak dość dobrej kondycji i pokory. Przed podróżującymi osobami stoi wyzwanie w postaci kilku do kilkunastu dni wędrówki z plecakiem. Wszystko odbywa się na dużej wysokości, co niesie jednak za sobą pewne ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej. Dlatego przed wyprawą nie tylko warto popracować nad kondycją, ale również odwiedzić swojego lekarza. Dobre przygotowanie daje większe szanse, że trekking w Himalajach okaże się bezpieczny i pozostawi po sobie same szczęśliwe wspomnienia.