Sylwester na Rynku Głównym w Krakowie przebiegł bez zakłóceń

Nowy rok na Rynku Głównym w Krakowie powitało ponad 20 000 osób. Impreza na tym wielkim i pięknym placu ubiegłej nocy była bardzo udana.

Wśród występujących znalazło się wiele grup i osób, jak np. Jan Wojdak i zespół Wawele, Grupa Pod Budą z Andrzejem Sikorowskim, Don’t Ask Smingus, Zespół Kulturka, Eluktrick, Maja Sikorowska i Kroke i inni. Bardzo ładnie wyglądało też widowisko multimedialne, czyli świetlna projekcja na Wieży Ratuszowej oraz pokaz laserów. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył o północy noworoczne życzenia mieszkańcom i gościom. Zabawa na Rynku Głównym organizowana była w tym roku przez władze miasta, Teatr Groteska Scena Dla Dorosłych i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Scena została umieszczona na płycie Rynku tuż przy Sukiennicach, od strony Wieży Ratuszowej. Z obu stron sceny zamontowane zostały wielkoformatowe ekrany o rozmiarach 15 x 8 m. Scena zaś miała wymiary 14 x 12 m. Podczas ostatniej nocy 2012 roku Wieża Ratuszowa symbolizowała Wieżę Babel, a to za sprawą skojarzeń Krakowa z jednej strony jako miejsca historii i tradycji, a z drugiej jako miasta tolerancji, otwarcia i gościnności dla innych narodów. Zabawę rozpoczęto o 20.30. Gospodynią wieczoru była Aldona Jankowska znana m.in. z serialu TVN Julia i programu Szymon Majewski Show.

Służby poinformowały, że zabawa sylwestrowa przebiegła bez zakłóceń. O bezpieczeństwo bawiących się na Rynku Głównym osób dbało ponad 200 ochroniarzy, ok. 200 policjantów i ponad 100 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. W stanie pełnej gotowości cały czas były również 2 wozy bojowe straży pożarnej oraz 6 karetek pogotowia.