Eksplozja na prywatnej posesji w Tarnowie

W poniedziałek popołudniu w garażu prywatnej posesji przy ul. Miętowej w Tarnowie doszło do eksplozji. Policja twierdzi, że doszło tam do eksplozji pocisku artyleryjskiego. W wyniku wybuchu ranny został 20-letni mężczyzna. Prawdopodobnie próbował on rozebrać niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Ewakuowano okoliczne domy.

Rodzina rannego wezwała pomoc tuż po wybuchu. Wstępnie policjanci ustalili, że pocisk artyleryjski był średniego kalibru.

Dwudziestolatka przewieziono do szpitala. Policja poinformowała, że mężczyzna ma obrażenia głównie lewej strony ciała: oka, ręki i tułowia.

Eksplozja mogła mieć znacznie większą siłę i spowodować większe szkody. Policjanci znaleźli pięć innych pocisków zaledwie kilka metrów od miejsca wybuchu. Jeden z pocisków ma kaliber 150 mm. Nie ustalono jeszcze, czy w domu lub zabudowaniach gospodarczych nie znajdują się inne niebezpieczne materiały.

Saperzy mają zająć się niewybuchami i w związku z tym ewakuowano 26 mieszkańców domów w promieniu stu metrów od posesji. Transport i miejsca noclegu przygotował dla nich Urząd Miasta Tarnowa. Nikt nie skorzystał z oferty, ponieważ każdy udał się do kogoś z rodziny.